Szalone życie bohemy

Szalone życie bohemy

Powtórka z historii fotografii i inspiracja na karnawał. Kto jak kto, ale Cecil Beaton umiał się bawić! Zdjęcie Cecila Beatona z 1927 roku przedstawiające grupę jego uroczych, pięknych i bogatych przyjaciół to kwintesencja szalonych lat. Jest tu atmosfera dobrej zabawy z nutką dekadencji. Jako dzieciak Cecil pożyczał od niani jej Kodaka, a w wieku 11 lat miał już własny aparat.

cecil-beaton-autoportret Przez kilkadziesiąt lat był naczelnym portrecistą Vogue`a i Vanity Fair. Z równym powodzeniem fotografował rodzinę królewską i Micka Jaggera.

 „Złota młodzież”: pisarz i krytyk sztuki Sacheverell Sitwell, malarz i eseista Stephen Tennant, pisarze Rosamond Lehmann i Osbert Sitwell, Georgia Doble, pisarka Elinor Wylie, Cecil Beaton, pisarz i muzykolog Edward Sackville-West, bywalczyni salonów Zita Jungman.Przyjemnie wiedzieć, że poza urokiem, kasą i arystokratycznymi tytułami mieli ambicje i talent nie tylko do zabawy.

1 komentarz

  1. W tamtych czasach i tak najlepiej bawiła się grupa Bloomsbury. Więc jeśli czerpać inspirację, to tylko od najlepszych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *