The Sartorialist – blog, który stał się sztuką

The Sartorialist – blog, który stał się sztuką

Książka The Sartorialist Closer  czyli najbardziej stylowy ulicznik powraca na papierze.

Tego pana chyba już nikomu nie trzeba przedstawiać. Scott Schuman to dzisiaj najpopularniejszy modowy bloger świata, instytucja. Tygodnik „Time” umieścił go w setce najważniejszych ludzi branży mody, „Guardian” zaliczył jego blog do 50 najbardziej wpływowych blogów. Według „New York Timesa” The Sartorialist Scotta Schumana „to blog, który stał się sztuką”. Jeszcze kilka lat temu Schuman zajmował się sprzedażą ciuchów, marketingiem, promocją projektantów. Przyznaje, że nudziło go to i frustrowało.

Odskocznią było dla niego fotografowanie – co raz częściej wychodził z aparatem na ulicę, robił zdjęcia ciekawie ubranym mężczyznom, starym Chińczykom w tradycyjnych strojach, zwyczajnym przechodniom (oczywiście tym wyróżniającym się z tłumu, bo Schuman jest niesamowitym łowcą stylu).  „Kiedy odkryłem blogi, pomyślałem, że można by połączyć zdjęcia tych osób z fotkami modnie ubranych ludzi i pokazać je w jednym miejscu. Patrzysz na nich i myślisz: może nie chciałbym się ubierać jak ci chińscy staruszkowie, ale wyglądają bardzo cool”.

Swój blog www.thesartorialist.com Scott Schuman założył w 2005 roku, a fotki z bloga wkrótce zaczęły przedrukowywać magazyny mody jak Elle czy Vogue. Blog blogiem, ale bloga wieńczy książka. W czasach dominacji Internetu książka wydana na papierze to nobilitacja, kropka nad i komercyjnego sukcesu projektu „on line”. I takich przekładów blogów na książki jest całkiem sporo. Bestsellerem wśród najczęściej odwiedzanych blogów jest oczywiście The Sartorialist Scotta Schumana, bestsellerem okazał się też wydany w 2009 roku album pod tym samym tytułem. Właśnie ukazała się kolejna opasła cegiełka The Sartorialist Closer – fantastyczna przejażdżka po modowych stylizacjach na ulicach od Nowego Jorku po Tokio.

The Sartorialist Cover
Aha, Scott przyjeżdża do Polski!  Spotkanie z blogerem w ramach Art &Fashion Fetival w Poznaniu w niedzielę 21 października o 16.30 w Słodowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *