Dizajn niepodległy

Dizajn niepodległy

Mobilny Instytut Kultury (jakże adekwatna nazwa!) już od trzech lat kontynuuje misję prezentowania polskiego dizajnu u nas i na świecie. W tym roku wpisał się obchody odzyskania niepodległości. Kuratorka Magdalena Kalisz przygotowała przekrojową wystawę osiągnięć naszego wzornictwa. Kompaktowa ekspozycja w kontenerze to interesująca przejażdżka przez kolejne dekady – od 1918 do dzisiaj, od ludowych klimatów, przez vintage, po nowe technologie.

Spotkanie z Małgorzatą Czyńską

Towarzyszące wystawie spotkania wokół książki „Dom polski” okazały się bardzo a propos, bo wiele obiektów prezentowanych w kontenerze Mobilnego Instytutu Kultury to dzieła bohaterów tej publikacji. Kontener objechał tego lata Gdańsk i Poznań. Teraz pora na Szczecin. Tam również będziemy rozmawiać o polskim domu. Miejsce i kulturowy kontekst są zawsze fascynujące, a temat wszędzie wzbudza emocje – uruchamia lawinę wspomnień, rodzinnych opowieści wpisanych w historię kraju. Z rozmów wynika, że polski dom jest multi kulti!

W kontekście Polish Culture Trip

Już dzisiaj wernisaż wystawy w Szczecinie. Dizajn to nie wszystko, bo dodatkowo scena kontenera prezentuje zawsze świetną muzykę, sztukę itd. Na rozmowę o polskim domu zapraszamy 9 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *