Dizajnerska nieutopia

Dizajnerska nieutopia

Marek Wagner ma oko skierowane na przedmioty i oko do przedmiotów. To one są nośnikami emocji i powodem do refleksji. Z tych rzeczy zdezelowanych przez ludzi i czas, niekompletnych, tworzy artystyczne obiekty. Zabawkowe samochodziki zatopione w żywicy nabierają nowego wyglądu i nowych znaczeń. Dzisiaj na jedynce praca Marka Wagnera prezentowana właśnie na wystawie „My spadkobiercy?” na ASP w Łodzi. Ta edycja dedykowana jest Katarzynie Kobro. 

O swoich przedmiotach – obiektach prof. Wagner mówi tak: „Cieszy mnie, że XXI wieczny design czerpie z ideologii modernizmu, adaptując jednak formę do wymogów społeczności, w której żyjemy. Twórczość modernistyczna wyprzedzała bowiem czasy, w których powstawała – była elitarna, utopijna i samotna. Współczesne projektowanie odpowiada natomiast na konkretne zapotrzebowanie „tu i teraz”. Staram się o tym pamiętać realizując swoje obecne prace. Czerpię z utopijnych idei modernizmu, tworząc swoją designerską nieutopię”.

„My spadkobiercy? Katarzyna Kobro, jej wpływ na rozwój sztuk pięknych i projektowych w teorii i praktyce artystycznej ASP w Łodzi”.

Kuratorki: Jolanta Wagner i Beata Marcinkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *