Druknięte w 3D

Druknięte w 3D

O tydzień spóźnieni, ale jesteśmy w Łodzi. Łódź Design Festival jeszcze trwa. Warto poświęcić październikowy weekend na LDF. Wprawdzie część atrakcji za nami – rozdanie wyróżnień must have już się odbyło i  wiemy, co must have. Lista jest długa – zajrzyjcie tutaj https://lodzdesign.com/event/must-have-4/.

Nas osobiście cieszy wyróżnienie dla tria Krystian Kowalski, Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz za Sekretarzyk IKEA PS.

Statuetka must have - zdjecie 03

Warto zwrócić uwagę na statuetkę, bo w tym roku wyróżnieni polscy projektanci dostali porcelanowe trofea. Projekt autorstwa Bartka Mejora – absolwenta  Royal College of Art w Londynie, wykonała wałbrzyska fabryka porcelany Kristoff. A wykonała w ekspresowym tempie, bo przy prototypach zastosowano technologię laserową i druku 3D. Tak to się teraz robi, a technologia co raz bardziej się upowszechnia. I fajnie, bo jeszcze do niedawna ten bardzo drogi proces tanieje. Mejor czuje porcelanę – popatrzcie tutaj https://www.bartekmejor.com/index.html

Abstrahując od statuetki, to Kristoff i tak lubimy za cudowne odświeżenie klasycznej porcelany, za melanż tradycji i współczesnych trendów. A wszystko to do zobaczenia na LDF.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *