Królowa wzorów

Królowa wzorów

„Królową wzorów” okrzyknął Orlę Kiely The Guardian. Brytyjska projektantka, z pochodzenia Irlandka, ma na koncie serię bajecznych wzorów. Oczywiście od razu przychodzą mi na myśl jej genialne poprzedniczki – Lucienne Day, Marian Mahler i Jacqualine Groag, które w latach 50. uwiodły Brytyjczyków tkaninami o barwnych abstrakcyjnych wzorach.

Sztuka Orly niesie te samą dawkę pozytywnej energii, koloru i piękna. Projektantka szuka inspiracji w naturze, twórczo przetwarza głównie roślinne motywy. Charakterystyczne kwiatki i i gałązki, to jej znak rozpoznawczy. I jeszcze ten specyficzny klimat retro…

Orla Kiely zaczynała od projektowania kapeluszy, potem doszły torebki i inne akcesoria. Jednak jej domeną okazały się wzory. W połowie lat 90. była już uznaną projektantką deseni na tapety, tkaniny, naczynia kuchenne itp. Teraz jej wzory trafiają nawet na zegarki, a projektantka wypuściła na rynek własne perfumy, oczywiście, o kwiatowym zapachu.

Ten wazon chciałam mieć od dawna. Pomarańczowe tulipany pasują do niego idealnie!  Dawka energii na zimowe dni jak znalazł!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *