Siła kobiet

Siła kobiet

Nie dojechaliśmy jeszcze do Kielc na tę wystawę, ale polecamy ją gorąco.

Dziewczyny na warsztat prezentuje postawy i twórczość współczesnych polskich projektantek mebli, szkła, ceramiki, tkaniny, mody, książki, graficzek i ilustratorek. Prezentuje również animatorki i promotorki dizajnu (wśród nich oczywiście Magda Kalisz!).

A wszystko to z odpowiednim backgroundem – odniesieniem do tradycji projektowej ŁAD-u, idei promowanych przez Cepelię, wytycznych IWP.

Miałam wielką przyjemność napisać tekst/rys historyczny dotyczący pozycji kobiet projektantek w PRL-u (niecierpliwie czekam, żeby katalog wreszcie poszedł do drukarni, bo identyfikacja wizualna wystawy jest wspaniała, i liczę na równie piękny katalog).

Wernisaż był fantastyczny i energetyczny, co widać na zdjęciach. Magda Kalisz na bieżąco dzwoniła i opowiadała, że ogień itd.

Niestety dla mnie wernisaż zbiegł się w czasie z premierą książki Zawód fotografistka w Bydgoszczy, na Vintage Photo Festival, i nie mogłam się rozdwoić.

Za to fotografistki były i w Bydgoszczy, i na wystawie w Kielcach, w ramach prezentacji dziewczyn z Hekla Studio.

 

Wystawa Dziewczyny na warsztat
do 26.01.2020
Instytut Dizajnu w Kielcach
Kuratorki:
Aleksandra Banaś
Joanna Kurkiewicz
Identyfikacja wizualna:
Dorota Wąsik
Uczestniczki wystawy:
Agnieszka Baar, August design, Fenek studio, Hadaki, Anna Bera/ Dzikie dzieci, Dobrze się składa, Serfenta, Wood & Paper, Maja Ganszyniec, Acapulco studio, Agata Królak, Hekla studio, Paper Heroes, Zuzanna Rogatty, Anacomito Belle, Jaśmina Parkita, MiszkoMaszko, Tartaruga, Twill Hill,Yellow Meadow, Do dizajnu, Ewelina Kruszyńska, Magdalena Heliasz, Magda Kalisz, Agata Nowotny, Mamy projekt, Zwykłe Życie
fot. Michał Jaroń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *