Ostatnia niedziela Galerii ART

Ostatnia niedziela Galerii ART

To nie przypadek, że na wernisaż wystawy Krzysztofa Kokoryna „Pretekst tango” zapraszamy Państwa w najbliższą niedzielę 28 kwietnia. Tango „Ta ostatnia niedziela” towarzyszyło artyście i nam przez cały czas pracy nad tą wystawą. Znane słowa piosenki wciąż powracały. Niestety okazały się prorocze: ta niedziela  będzie ostatnią niedzielą Galerii Art przy Krakowskim Przedmieściu 17. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyrzuca galerię sztuki jak starą wykładzinę podłogową. Szok nadal trwa. Ciągle zbieramy podpisy pod protestem:

Podpisz petycję! »

Tym mocniej zapraszamy: spędźmy razem tę ostatnią niedzielę! Zatem: Niech żyje sztuka! (na przekór Ministerstwu Kultury).

Teraz nie pora szukać wymówek
fakt, że skończyło się,
dziś przyszedł drugi, bogatszy i lepszy ode mnie
i wraz z Tobą skradł szczęście me.
Jedną mam prośbę, może ostatnią
pierwszą od wielu lat,
daj mi tę jedną niedzielę,
ostatnia niedzielę,
a potem niech wali się świat.

2 komentarze

  1. Janina

    To jest „Dobra Zmiana”

  2. Irena Łakomiec-Kamińska

    Trudno wręcz pojąć, że miejsce z tradycją 56 lat służenia sztuce – jej twórcom i odbiorcom w Polsce i zagranicą, z tak idealnym właśnie do tego celu usytuowaniem, ma być unicestwione przez instytucję powołaną do dbania o rozwój i propagowanie kultury. To miejsce, które gromadzi ludzi już zainteresowanych sztuką, ale również są tu okna wystawowe, które przyciągały wzrok „przypadkowych” turystów, często czyniąc z nich miłośników sztuki, stałych odbiorców – fizycznie i duchowo.
    Szokuje postawa Ministra Kultury, który ignoruje, od ponad dwóch lat, wielokrotne prośby o rozmowy w sprawie tak kulturotwórczego miejsca, które stanie się pustą wyrwą w całym ciągu atrakcji Traktu Królewskiego.
    Bez poważania dla MKiDN – Irena Łakomiec-Kamińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *