Paris Paris

Paris Paris

Być artystą w Paryżu! I jeszcze mieć tam pracownię. Marzenie ściętej głowy, bo czynsze w Paryżu – wiadomo… A co ma więcej uroku i szyku niż atelier w takich dzielnicach jak Montmartre czy Montparnasse? Teraz jadąc do Paryża warto zaopatrzyć się w album  autorstwa Jeana-Clauda Delorme i Anne-Marie Dubois (on architekt, ona dziennikarka) ze zdjęciami Davida Boureau. Dwa lata spacerów po stolicy Francji śladami dawnych i współczesnych pracowni artystów dały piękny rezultat w postaci tej książki – przewodnika.

atelier„Kto, spacerując po Paryżu, nigdy nie zwolnił kroku, kiedy w czasie przechadzki wzrok jego,błądząc pomiędzy drzewami i obłokami, spoczął na pięknej, przeszklonej fasadzie atelier jakiegoś artysty? A przytrafić mu się to może nierzadko, w stolicy wiele jest takich budynków i są one obecne prawie w każdej dzielnicy. (…) Budowane z drewna, kamienia czy betonu, niedawno wykończone czy też utrzymane w niezbyt trwałym stylu rustykalnym, artystyczne atelier ciągle fascynują: jakież to arcydzieło rodzi się właśnie za tą cienką szklaną ścianą?” pyta Jean-Claud Delorme.

Wystawa--Paryskie-pracownie-artystow--w-Muzeum-Arc

W Muzeum Architektury we Wrocławiu miła namiastka przechadzki po Paryżu – wystawa „Paryskie pracownie artystów”, prezentująca kilkadziesiąt zdjęć Davida Boureau.

Muzeum Architektury we Wrocławiu; do 23 sierpnia 2015 r.

źródło fot. Muzeum Architektury we Wrocławiu

2 komentarze

  1. Taka pracownia to chyba marzenie każdego artysty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *