Nogi nogi setki nóg

Nogi nogi setki nóg

Na początku były nogi, i trudno zaprzeczyć, że kobiece nogi pozostały ważnym i intrygującym elementem jego zdjęć. Guy Bourdin, bo o nim mowa, ze szczupłych pęcin uczynił modowy i fotograficzny fetysz. Zaczęło się w 1979 roku od słynnej kampanii reklamowej dla producenta butów Charles’a Jourdana. Bourdin potraktował temat twórczo – nie zatrudnił modelek, za to zapakował do cadillaca furę butów, sklepowe manekiny i wybrał się na miesięczną wycieczkę w plenery Wielkiej Brytanii. Efektem były świetne surrealistyczne zdjęcia. Kampania „Walking legs” to jego mocne wejście do świata modowej fotografii.

b19e0c0f-a258-457c-9a93-1b650d7b73a5

Surrealizm, element zaskoczenia, a nawet grozy, niczym z filmów Hitchcocka, ostrzejszy erotyzm, bądź delikatna zmysłowość, to stałe elementy i nastrój fotograficznej gry Bourdina. Perfekcjonista, wizjoner, zdjęciami publikowanymi na łamach Vogue`a, przez lata wyznaczał styl.

26131f1d-dec4-4bfa-8d55-ce8b7e2d1cec

Wystawa Guy Bourdin: Image-Maker w Somerset House w Londynie to największa jak dotąd prezentacja prac fotografa. Obok zdjęć, także słynnego cyklu „Walking legs”, świetnym dodatkiem i zaskoczeniem są krótkie filmy, które Bourdin kręcił podczas sesji zdjęciowych. Klimat jak u Lyncha.

6_-Charles-Jourdan-January-1980-©-Guy-Bourdin

Guy Bourdin: Image-Maker
Somerset House, Londyn, do 15.03.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *