Czy pisze do was Edie S.?

Czy pisze do was Edie S.?

AiB: Co kilka miesięcy rozsyłasz kolejną limitowaną serię pocztówek (zdjęć, plakatów). Projektem Message from Edie S. Mail Art Series nawiązujesz do koncepcji „sztuki poczty” (Mail Art). O co tu dokładnie chodzi?
Pola Dwurnik: Projekt zgodnie z zasadami klasycznego Mail Artu kontestuje zasady funkcjonowania sztuki w oficjalnym obiegu artystycznym, gdzie pozycję artysty oraz wartość symboliczną jego działalności kształtuje się przez udziały w wystawach, obecność w kolekcjach, reprezentujące artystę galerie, opinie ekspertów oraz przede wszystkim cenę rynkową jego prac. Ważnym aspektem Message… jest komunikat, który niesie każda przesyłka (w formie wizualnej lub, dodatkowo, tekstowej). Może chodzić o życzenia okolicznościowe, bieżące wydarzenie polityczne lub społeczne, aktualny przedmiot dyskursu jakiegoś środowiska, lub obszar mojej własnej refleksji czy zainteresowań. Wiadomości od Edie są prywatne i subiektywne, nie legitymizuje ich żadna instytucja, nie są podporządkowane prawom portali społecznościowych (domeny publicznej) i przez kogokolwiek cenzurowane.


AiB: Kim jest blond Edie S.?
P.D: Generalnie nikt nie wie kim jest Edie S. To „blond dziewczyna z fotografii” i o to chodzi. Ale oczywiście samo imię odwołuje się do Edie Sedgwick, słynnej „Factory Girl” Andiego Warhola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *